جوجومگ

جوجومگ

دسته بندی
مرتب سازی
 • تاریخچه آبجو یا ماءالشعیر
  7 نکته جذاب در تاریخ آبجو که نمی‌دانستید آیا می‌دانستید دلیل شروع یکجانشینی، کشاورزی و به عبارتی ظهور تمدن بشر، تولید آبجو بوده است؟ آیا وقتی که با خیال راحت در حال نوشیدن یک نوشیدنی با نی هستید به چگونگی اختراع آن فکر کرده‌اید؟ مطمئنا تا الان متوجه شده‌اید که آبجو یکی از قدیمی‌ترین نوشیدنی‌های ساخت دست بشر است، اما آیا تا به حال با خود فکر کرده‌اید که آبجویی که در مصر باستان درست میشد، با آنچه ما امروز به عنوان آبجو می‌شناسیم چه تفاوتی داشته و چگونه درست می‌شده است؟
  دانستنی‌های ماءالشعیر 01/03/11
 • هنر درست ریختن آبجو در لیوان
  هنر درست ریختن آبجو در لیوان یکی از مهارت‌های جالب که در جمع دوستانه و یا مهمانی‌ها باید داشته باشید تا به عنوان یک فرد کاریزماتیک شناخته شوید، هنر درست ریختن آبجو در لیوان است. شاید در نگاه اول این مسئله اهمیت چندانی نداشته باشد، اما درست ریختن آبجو در لیوان علاوه بر جلوگیری از ایجاد نفخ، یک تجربه نوشیدن با کیفیت برای شما ایجاد می‌کند و باعث می‌شود از ماءالشعیر خود لذت بیشتری ببرید.
  دانستنی‌های ماءالشعیر 01/03/04
 • چند نوع لیوان خالی آبجو
  7 نوع لیوان برای سبک‌های مختلف آبجو وقتی صحبت از آبجو به میان می‌آید، همه لیوان‌های شیشه‌ای با هم یکسان نیستند. مطمئناً، شما می‌توانید ماءالشعیر مورد علاقه خود را در هر ظرفی که در دسترس دارید بریزید و آن را بنوشید. اما دلیلی وجود دارد که سبک‌های خاصی از آبجو به طور سنتی در انواع خاصی از لیوان‌ سرو می‌شود. و دلیل آن صرفا برای ظاهر نیست (اگرچه ظاهر آبجو مطمئناً نقش مهمی در تجربه نوشیدن آن ایفا می‌کند.) بلکه اشکال و سبک‌های مختلف ظروف آبجوی موجود در بازار در بسیاری از موارد، برای برجسته‌تر کردن یا تقویت ترکیبات معطر ذاتی انواع سبک‌های ماءالشعیر طراحی شده است. و همانطور که همه ما می‌دانیم، بو تأثیر زیادی بر نحوه درک ما از طعم دارد. بنابراین، لیوان ماءالشعیر مناسب می‌تواند تجربه نوشیدن آبجو شما را دگرگون کند.
  دانستنی‌های ماءالشعیر 01/02/28
 • جند لیوان ماءالشعیر در رنگ‌های متفاوت روی میز
  انواع سبک‌های آبجو لاگر، ایل، پیلسنر، پورتر، استوت چقدر با این سبک‌های مختلف آبجو آشنا هستید؟ در حال حاضر بیش از 100 نوع آبجوی مختلف در دنیا وجود دارد. تنوع گسترده در سبک‌های مختلف ماءالشعیر ممکن است در ابتدا کمی گیج کننده باشد اما نگران نباشید. در این مقاله از جوجومگ با هم به دنیای رنگارنگ آبجوها سر می‌زنیم و سبک‌های مختلف این نوشیدنی را معرفی می‌کنیم.
  دانستنی‌های ماءالشعیر 01/02/25
 • یک لیوان آبجو با کف عالی روی نیمکت
  وقتی از کف آبجو حرف می‌زنیم از چه حرف می‌زنیم؟ معمولا وقتی آبجو را داخل لیوان می‌ریزیم، مقداری کف روی سطح آن قرار می‌گیرد که به آن فوم یا "سر ماءالشعیر" (به انگلیسی Beer Head) گفته می‌شود. این فوم که روی بیشتر ماءالشعیرها ایجاد می‌شود، از لحاظ دیداری آن‌قدر برجسته است که نمی‌توان به سادگی از کنارش گذشت. امروز به رمزگشایی از راز فوم آبجو می‌پردازیم.
  دانستنی‌های ماءالشعیر 01/02/08
 • دو لیوان موکتل انار با گارنیش رزماری
  طرز تهیه موکتل انار موکتل‌ها، نوشیدنی‌های بدون الکلی هستند که با ترکیب طعم‌های مختلف، ما رو با مزه‌های جدید آشنا می‌کنند. یکی از این موکتل‌های جذاب و دوست داشتنی، موکتل انار هست که با سرو آن در مهمانی‌ها و دورهمی‌ها، دوستانتان از شما به عنوان یک میزبان عالی یاد خواهند کرد. پس بدون معطلی برویم تا با هم طرز تهیه این موکتل خوش آب و رنگ را یاد بگیریم.
  جوجوکتل 01/02/04
 • دو لیوان موکتل ریواس و گریپ فروت
  طرز تهیه موکتل ریواس و گریپ فروت موکتل ریواس و گریپ فروت، یک موکتل بهاری و بسیار خوشمزه است. موکتل‌ها، نوشیدنی‌های حاصل از ترکیب یک یا چند نوشیدنی، میوه و سبزیجات، آبمیوه، سیروپ و... هستند که فاقد الکل هستند و معمولا به صورت سرد سرو می‌شوند. یکی از سبزیجاتی که با فرا رسیدن فصل زیبای بهار در دسترس ما قرار می‌گیرد، ریواس است. گیاه ریواس حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان به ویژه آنتوسیانین (دلیل رنگ قرمز ساقه‌های ریواس) و پروآنتوسیانیدین است. این آنتی‌اکسیدان‌ها خاصیت ضدباکتری، ضد التهاب و ضد سرطان دارند و می‌توانند از بدن در برابر انواع سرطان، بیماری‌های قلبی و دیابت محافظت کنند.
  جوجوکتل 01/01/20
 • بطری آبگندم کلاسیک جوجو در کنار یک لیوان آب گندم و تعداد زیادی گندم
  آبگندم: از قانون خلوص باواریا تا نجات مونیخ از ویرانی آبگندم، نوشیدنی‌ای است که در فراز و نشیب تاریخ، داستان‌های جالبی از خود به جا گذاشته است. در حدود 500 سال پیش، آبجوسازی یکی از اصلی‌ترین منابع درآمد باواریا (آلمان) به حساب می‌آمد و به همین دلیل، پادشاهان و دولتمردان باواریا حساسیت زیادی روی کمیت و کیفیت آن داشتند و همواره قوانین مختلفی بر نحوه تولید و فروش آن وضع می‌کردند. در این مقاله از جوجومگ به بررسی مشهورترین این قوانین یعنی قانون خلوص باواریا و اثر آن بر آب گندم می‌پردازیم و همچنین تأثیر آبگندم بر جلوگیری از نابودی شهر مونیخ در جنگ‌های سی ساله اروپا را بررسی می‌کنیم.
  دانستنی‌های ماءالشعیر 00/12/28