درباره شرکت تهران گوار (جوجو)

درباره شرکت تهران گوار (جوجو)

تاریخچه تهران گوار
آغاز عرضه دو محصول شگفت انگیز دیگر

آغاز عرضه دو محصول شگفت انگیز دیگر

در سال 1395 جوجو دو محصول جدید و شگفت انگیز را به نام‌های آبگندم و والتر تولید و به بازار عرضه کرد.

والتر آبمیوه گازدار بسیار خوشمزه و گوارایی است که در طعم‌های مختلف در بازار عرضه شده است و طرفداران خاص خود را دارا می‌باشد.

آبگندم نوشیدنی بسیار خوشمزه و پرخاصیتی می‌باشد که از گندم تهیه شده است. این محصول علاوه بر گوارا بودن، از مواد بسیار مفیدی تشکیل شده است که آن را علاوه بر مصرف روزانه، برای ورزشکاران نیز ایده‌آل قرار داده است.

 

1395
تولید عصاره مالت

تولید عصاره مالت

عصاره مالت یکی دیگر از محصولات شرکت تهران گوار محسوب می‌شود. این محصول بسیار شگفت انگیز و مقوی در کاربردهای مختلفی مصرف می‌شود و به دست مصرف کنندگان می‌رسد. 

جوجو برای اولین بار در سال 1392 عصاره مالت را تجاری سازی و به بازار عرضه کرد.

 

1392
عرضه محصولات جوجو به بازار

عرضه محصولات جوجو به بازار

اولین بار در سال 1389 خورشیدی، محصولات جوجو به بازار ایران عرضه شد. در واقع پس از سال‌ها برنامه ریزی و تحقیق و توسعه، با کیفیتی عالی محصول شایسته مصرف کنندگان را به بازار عرضه کردیم. 

لازم به ذکر است که در همین سال نیز اولین ماءالشعیر طعم‌دار جوجو پس عرضه موفقیت آمیز جوجو کلاسیک تولید و به بازار عرضه شد.

 

1389
آغاز بهره برداری از کارخانه جوجو

آغاز بهره برداری از کارخانه جوجو

پس از گذشت شش سال از اولین مراحل فاز مطالعاتی و برنامه‌ریزی اولیه، در سال 1388 کارخانه جوجو به بهره برداری رسید.

و پس از آن نیز  اولین محصولات ماءالشعیر جوجو  با کیفیتی بالا روانه بازار شد.

 

1388
آغاز پروژه ساخت کارخانه جوجو

آغاز پروژه ساخت کارخانه جوجو

در سال 1384 و پس از گذراندن فاز تحقیقات در سال‌های پیش، پروژه ساخت کارخانه جوجو آغاز شد.

در این پروژه شرکت کرونس آلمان به عنوان بزرگ‌ترین شرکت فعال در زمینه ساخت ماشین آلات تولید عصاره مالت و آبجو، خطوط پر کن و بسته‌بندی شرکت جوجو را همراهی کرد.

1384
تاسیس شرکت تهران گوار

تاسیس شرکت تهران گوار

شرکت صنایع غذایی و آشامیدنی تهران گوار در سال 1382 تاسیس و برای راه‌ اندازی خطوط تولید عصاره مالت و آبجو بدون الکل در ایران مطالعه خود را با گروه‌های متخصص داخلی و کشورهای پیشرفته این صنعت آغاز کرد

1382
درباره شرکت تهران گوار

شرکت صنایع غذایی و آشامیدنی تهران گوار در 1382 خورشیدی، بر اساس برنامه جامع خود، برنامه‌ریزی ساخت پیشرفته‌ترین خط تولید عصاره مالت و آبجو بدون الکل را در کیلومتر 20 جاده فیروزکوه آغاز کرد.
در همین راستا تیمی از زبده‌ترین متخصصان این صنعت با همکاری و مشورت از متخصصان داخلی و خارجی شکل گرفت که در نهایت پس از گذراندن فاز مطالعاتی، در سال 1384 و با همکاری با بزرگترین شرکت فعال در زمینه ساخت ماشین آلات تولید عصاره مالت و آبجو، بسته بندی و خطوط پر کن یعنی شرکت کرونس آلمان ساخت کارخانه آغاز و در مدت 4 سال و در سال 1388 به بهره برداری رسید.
شرکت تهران گوار به عنوان یکی از بزرگ‌ترین واحدهای تولیدی آبجو بدون الکل در خاورمیانه مفتخر است که تمامی مراحل تولید محصولات خود را با به کارگیری به‌روزترین تجهیزات و ماشین‎‌آلات و با رعایت بالاترین و سختگیرانه‌ترین پروتکل‌ها و قواعد بهداشتی طی می‌کند.
همچنین با احساس مسئولیت نسبت به رشد فرهنگ مصرف نوشیدنی و ارائه محصولات سلامت محور، لذت نوشیدن محصولات خود را با هدف تندرستی و سلامت هر چه بیشتر مصرف کنندگان قرار داده است.
در همین راستا تیم تحقیق و توسعه R&D  شرکت تهران گوار در کنار خبره‌ترین کارشناسان صنایع غذایی تلاش روزافزون خود را برای بهبود مستمر محصولات و در نهایت ارائه بهترین تجربه نوشیدنی‌های بدون الکل به مشتری‌ها قرار داده است.
در کنار مسئله سلامت مصرف کنندگان، حفظ محیط زیست و کمک به صنایع کشاورزی از دیگر ارزش‌های کلیدی شرکت تهران گوار است که برای این منظور به کارگیری مواد اولیه طبیعی، بهینه سازی مصرف آب و انرژی در فرآیند تولید از جمله قواعد و اصول شرکت را شکل داده‌اند.

 

دستاوردها
و گواهینامه ها
عنوان گواهینامه پنجم
عنوان گواهینامه پنجم
عنوان گواهینامه چهارم
عنوان گواهینامه چهارم
عنوان گواهینامه سوم
عنوان گواهینامه سوم
عنوان گواهینامه دوم
عنوان گواهینامه دوم
عنوان گواهینامه اول
عنوان گواهینامه اول