کیک شکلاتی با ماءالشعیر

کیک شکلاتی با ماءالشعیر

دستور پخت :: 

خوب اول از همه میریم سراغ مواد خشک. توي یک کاسه یک پیمانه آرد بریزید و کمی نمک هم روی آن بریزید .یک قاشق چایخوری جوش شیرین ویک فنجان پودر کاکائو هم روی آن بریزید ومواد را با هم مخلوط کنید.
حالا دو قاشق غذا خوری کره را در یک کاسه بریزید و یک فنجان شکر سفید و یک فنجان شکر قهوه ای هم به آن اضافه کنید ومواد را با هم مخلوط کنید.سپس 2عدد تخم مرغ به آن اضافه کنیدو مجددا مواد را به هم بزنید.حالا یک قاشق چایخوری اسانس وانیل هم به آن اضافه کنیدو به هم بزنید حالا یک کاسه کوچک خامه به آن اضافه کنید ومجددا به هم زدن ادامه دهید.حالا یک لیوان شیر هم به آن اضافه کنید.سپس یک فنجان قهوه هم روی آن بریزید و بهم زدن ادامه دهیدحالا موقع اضافه کردن ماءالشعیر جوجو است یک فنجان یا یک پیمانه ماءالشعیر به آن اضافه کنید.
بعد کف قالب را کمی چرب کنید و مواد را داخل قالب بریزید و آن را به مدت 20 تا 25دقیقه داخل فر با درجه حرارت 350fقرار دهید .کیک شما آماده است وقتی خنک شد آن را از قالب جدا کنید.
حالا توی یک ظرف یک قالب کره بندازید و 2 قاشق غذاخوری شکلات آب شده یا شکلات نوتلاروی آن بریزید و مواد را بهم بزنید نصف فنجان پودر قند به آن اضافه کنید. بعد از هم زدن یک فنجان دیگر پودر قند به آن اضافه کنید.
الان بايد یک فنجان شیر به آن اضافه کنید یک پیمانه هم پودر کاکائو روي آن بریزید .1قاشق چایخوری اسانس وانیل هم به آن اضافه کنید ومواد را کاملا با هم مخلوط کنید خامه شکلاتی شما هم آماده است .روی کیک را کاملا با خامه شکلاتی بپوشانید و یک قالب دیگر کیک هم روی آن بگذارید و مجددا روی آن و دور آن را با خامه شکلاتی بپوشانید و آن را به مدت 2 تا 3 ساعت داخل یخچال بگذارید تا خامه خودش رو بگیره .کیک رو با بستنی وانیلی سرو ومیل کنید